
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Packaging | Tube |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| Type | Voltage Level |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Tri-State, Non-Inverted |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 4 days ago) |
| Max Supply Voltage | 15 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 6 |
| Number of Bits | 6 |
| Propagation Delay | 350 ns |
| Logic Function | Receiver, Translator |
| Schedule B | 8542390000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 4 days ago) |
| Channels per Circuit | 6 |
| Voltage - VCCA | 4.5 V to 15 V |
| Voltage - VCCB | 3 V to 15 V |
Stock: 32
Distributors
pcbx
Unit Price$5.66675
Ext.Price$5.66675
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $5.66675 | $5.66675 |
| 10 | $5.26527 | $52.65270 |
| 25 | $4.89224 | $122.30600 |
| 50 | $4.54564 | $227.28200 |
| 100 | $4.22359 | $422.35900 |
| 300 | $3.92436 | $1177.30800 |
| 500 | $3.64633 | $1823.16500 |
| 1000 | $3.38794 | $3387.94000 |
